Czym właściwie jest Cyklorama?

Cyklorama to niezwykłe tło. Duża, trwała i zakrzywiona biała ściana, jej pionowa i pozioma płaszczyzna jest połączona łagodnym łukiem. Dzięki takiemu połączeniu nie jesteśmy w stanie dostrzec gdzie kończy się podłoga a gdzie zaczyna ściana. Właściwie oświetlona , daje wrażenie braku perspektywy za fotografowanym obiektem. Można po niej swobodnie chodzić, „skakać”
i nie zostanie uszkodzona, co pozwala nam stworzyć bardziej dynamiczne zdjęcia, nie martwiąc się czy zniszczymy tło, a ewentualne zabrudzenia można zmyć lub zamalować. Daje ona nowe możliwości i zdecydowanie jest lepsza od tradycyjnego tła. Zwykle cyklorama jest znacznie szersza niż nawet najszersze tło kartonowe, które standardowo może mieć ok 2,72 m.
Nasza cyklorama jest dwurożna o wymiarach 4 m / 4 m / 3,5 m wys., co daje nam zdecydowanie większą swobodę pracy i pozwoli na wykonanie jeszcze lepszych fotografii.

Do czego służy Cyklorama?

Początkowo takie konstrukcje były używane w studiach telewizyjnych, np.: przy kręceniu wiadomości. Później zaadaptowano je na potrzeby studia fotograficznego.
Korzystanie z cykloramy sprawia, że prace wykonywane w studio mogą wejść na wyższy poziom. Każdy profesjonalny fotograf szybko dostrzega zalety korzystania z cykloramy.
Dzięki jej konstrukcji, łatwo o zmianę kąta wykonywania zdjęć, bez konieczności zmiany ustawienia świateł. Do tego daje ogromne możliwości w zakresie manipulacji cieniami i tłem fotografii. Pozwala na fotografowanie kilku osób naraz, dzięki czemu sprawdza się np. przy sesjach rodzinnych czy sportowych. Oprócz większej przestrzeni, cyklorama, pozwala także na większe odejście/odstęp fotografowanego obiektu od ściany. Daje nam to dodatkowe możliwości jak uzyskanie tła w kolorze białym, szarym lub czarnym. Zaś gdy oświetlimy ją równomiernie możemy uzyskać efekt nieskończoności za modelem. Cyklorama daje wiele kreatywnych możliwości na zabawę ze światłem, kolorem i cieniem.
Jest bardzo przydatna w fotografii katalogowej, modowej, przy produkcjach e-commerce, ponieważ dzięki temu, że pozwala nam uzyskać jednolite gładkie tło, ładnie eksponuje fotografowany obiekt, modela czy produkty. Ponadto wykorzystywana jest również do fotografowania dużych obiektów, np.: samochodów – choć w naszym przypadku na razie jeszcze nie jest to możliwe.

Kiedy umówić termin sesji noworodkowej

Sesje noworodkowe wykonujemy do 14 dnia życia dziecka. Dlatego umawiamy się z przyszłymi rodzicami kilka miesięcy/tygodni przed rozwiązaniem, zapisując orientacyjną datę porodu. Wiemy jednak z doświadczenia, że maleństwa nie zawsze przychodzą na świat w wyznaczonym terminie. Wtedy właśnie pewną datę sesji noworodkowej ustalamy zaraz po porodzie.
Jeśli interesuje Cię sesja dla maluszka, który dopiero ma się urodzić, lub ma mniej niż 2 tygodnie zapraszamy Zarezerwuj swój termin już teraz!

Jak przygotować się do sesji noworodkowej

Przygotowanie do sesji noworodkowej nie jest wcale takie trudne.
Maluszek musi być przede wszystkim dobrze najedzony, aby miał dobry humor. 
Poza tym noworodka najlepiej ubrać w ciuszki, które można łatwo zdjąć bez konieczności wybudzenia.
Dodatkowo warto mieć ze sobą:
– pieluszki na zmianę i chusteczki nawilżane (choć mamy zapasowe na stanie)
– pieluszki tetrowe
– kocyk do otulenia
– ciuszki na zmianę w razie „W”
– ubrania dla rodziców/rodzeństwa z zapasem w razie zabrudzenia
(jeżeli rodzice i rodzeństwo chcą mieć wspólne zdjęcia z maleństwem, powinni włożyć mniej więcej podobne – najlepiej takie same ubrania, jednolite kolorystycznie, bez nadruków.)
– smoczek dla ułatwienia usypiania lub ukojenia maluszka
– akcesoria do przygotowania mleka, jeśli dziecko karmione jest mieszanką (butelki, mleko).

W naszym studio jest ciepło i przytulnie. Posiadamy do dyspozycji przewijak z niezbędnymi akcesoriami a także wygodne i przytulne miejsce do karmienia maleństwa.
Wszelkie przebrania, rekwizyty i akcesoria do zdjęć są dostępne na miejscu.

Sesja noworodkowa w naszym studiu jest absolutnie bezpieczna!
Posiadamy niezbędne przeszkolenie z pozycjonowania dziecka.
Mamy również doświadczenie życiowe – sami wychowujemy dwójkę dzieci.

Dodatkowo Pamiętajcie Sesja Noworodkowa nie należy do najkrótszych, wręcz przeciwnie – warto przygotować się na minimum 4h sesji. Czasem bywa tak, że sesja przebiega szybko i sprawnie, bo maleństwo uwielbia spać, a czasem nie i woli przyglądać się naszej pracy. Potrzebuje wtedy więcej czasu na przytulanie by móc smacznie usnąć do sesji.

Jak przygotować się do sesji dziecięcej i rodzinnej

Przede wszystkim porozmawiaj z nami, ustalimy wspólną koncepcję. Każda sesja zdjęciowa jest inna, może mieć różną tematykę, stylizację… Zdjęcia w naszym studio, w domu czy na placu zabaw – to zupełnie różne tematy zdjęciowe. Warto więc zastanowić się czego oczekujesz, jakie fotografie podobają Ci się najbardziej.

Nade wszystko pamiętaj o wygodzie! Szczególnie w przypadku dzieci. Z pozoru eleganckie, ale w rzeczywistości niewygodne ubrania, mogą kompletnie zepsuć frajdę przed obiektywem.
W przypadku niemowląt miej w pogotowiu więcej zestawów ubrań. Takie maleństwa łatwo się brudzą. Najlepsze są ubrania jednolite, bez większych obrazków, czy emblematów o stonowanej barwie pastelowej lub białej. Unikaj ubrań wzorzystych i intensywnie kolorowych. Jeżeli w sesji bierze udział cała rodzina istotne jest zgranie kolorystyczne. Ubierz bliskich tak, by zarówno kolorem ubrań, jak i ich stylem, nie różnili się zbytnio od siebie. Wbrew pozorom, najfajniejsze rodzinne kadry wychodzą wtedy, gdy wszyscy założycie np.; jeansy lub białe topy. Wystarczy, że Wasze stroje jakoś do siebie nawiązują.

Planując więcej fotek, zabierz jakąś odzież na zmianę, by na wszystkich ujęciach nie wyglądać tak samo. Na sesje w plenerze przygotuj coś, co można założyć na wierzch, np. lekką rozpinaną koszulę. Sprawdzą się też dodatki, które pozwolą kreatywnie zmieniać wygląd (apaszki, kapelusze, czapki, kamizelki itp.).

W naszym studio posiadamy ciuszki i rekwizyty do sesji noworodkowych, brzuszkowych, dziecięcych – jednak trzeba pamiętać że każdy ma swój rozmiar i w przypadku starszych dzieci może być problem z doborem ubioru – wszystko ustalicie z nami indywidualnie.

Czym jest Fotoksięga

Zamiast albumu tradycyjnego proponujemy nowoczesną Fotoksięgę.
Jest to ekskluzywny fotoalbum fotograficzny, który jest przygotowany na bazie dużych zdjęć w różnego rodzaju kompozycjach graficznych i artystycznych, które są laserowo naświetlane na papierze fotograficznym. Fotoksięgę wypełniają nie pojedyncze fotografie a całostronicowe kompozycje zdjęciowe. Każda z kompozycji zajmuje powierzchnię dwóch
stron, czyli tzw. „rozkładówkę”, która po rozłożeniu tworzy jedną całość. W kolejnym etapie zdjęcie jest usztywnione na specjalnej powierzchni z twardego kartonu o grubości 1,4mm. Całość oprawiona w ekskluzywną okładkę. W efekcie końcowym powstaje elegancki album wyglądający jak prawdziwa księga.

Najważniejsze cechy Fotoksięgi:
– grube, sztywne karty odporne na zniszczenie
– standardowo składa się z 10 sztywnych rozkładówek
– duży format rozkładówki 30×60
– druk albumu realizowany metodą fotograficzną
– tłoczony napis np.: „Nasz Ślub”
– ekskluzywna oprawa
– jest niezwykle elegancka i wytworna.

Jak zamówić Fotoksięgę

Fotoksięgę proponujemy przede wszystkim przy realizacji dla Was naszych usług.
Zamawiając u nas którąś z proponowanych przez nas usług np. obsługę Waszego wesela otrzymujecie od nas propozycję utrwalenia tych wydarzeń właśnie na kartach fotoksięgi.
Jest to najlepszy sposób na stworzenie przez nas dla Was pięknej pamiątki w tej postaci.
Dodatkowo zdarza się i tak, że posiadacie pełno ciekawych zdjęć, które zalegają na dysku komputera. Chcielibyście aby w ciekawy sposób je upamiętnić? Fotoksięga to idealne rozwiązanie. Możemy stworzyć za jej pomocą ciekawą historię waszego życia.

Zamówienia do realizacji fotoksięgi przyjmujemy tylko i wyłącznie w naszym studio, które mieści się w Boguszowie-Gorcach (Boguszów) przy ulicy Głównej 32.
Zdjęcia przyjmujemy w formacie pliku JPEG o rozdzielczości 300dpi w standardzie kolorów sRGB.

© 2019 CYKLO Studio Fotograficzne• Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Agencja Reklamowa Fiodesign

error: Content is protected !!