Jak przygotować się do sesji dziecięcej i rodzinnej

Przede wszystkim porozmawiaj z nami, ustalimy wspólną koncepcję. Każda sesja zdjęciowa jest inna, może mieć różną tematykę, stylizację… Zdjęcia w naszym studio, w domu czy na placu zabaw – to zupełnie różne tematy zdjęciowe. Warto więc zastanowić się czego oczekujesz, jakie fotografie podobają Ci się najbardziej.

Nade wszystko pamiętaj o wygodzie! Szczególnie w przypadku dzieci. Z pozoru eleganckie, ale w rzeczywistości niewygodne ubrania, mogą kompletnie zepsuć frajdę przed obiektywem.
W przypadku niemowląt miej w pogotowiu więcej zestawów ubrań. Takie maleństwa łatwo się brudzą. Najlepsze są ubrania jednolite, bez większych obrazków, czy emblematów o stonowanej barwie pastelowej lub białej. Unikaj ubrań wzorzystych i intensywnie kolorowych. Jeżeli w sesji bierze udział cała rodzina istotne jest zgranie kolorystyczne. Ubierz bliskich tak, by zarówno kolorem ubrań, jak i ich stylem, nie różnili się zbytnio od siebie. Wbrew pozorom, najfajniejsze rodzinne kadry wychodzą wtedy, gdy wszyscy założycie np.; jeansy lub białe topy. Wystarczy, że Wasze stroje jakoś do siebie nawiązują.

Planując więcej fotek, zabierz jakąś odzież na zmianę, by na wszystkich ujęciach nie wyglądać tak samo. Na sesje w plenerze przygotuj coś, co można założyć na wierzch, np. lekką rozpinaną koszulę. Sprawdzą się też dodatki, które pozwolą kreatywnie zmieniać wygląd (apaszki, kapelusze, czapki, kamizelki itp.).

W naszym studio posiadamy ciuszki i rekwizyty do sesji noworodkowych, brzuszkowych, dziecięcych – jednak trzeba pamiętać że każdy ma swój rozmiar i w przypadku starszych dzieci może być problem z doborem ubioru – wszystko ustalicie z nami indywidualnie.

© 2019 CYKLO Studio Fotograficzne• Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Agencja Reklamowa Fiodesign

error: Content is protected !!