Do czego służy Cyklorama?

Początkowo takie konstrukcje były używane w studiach telewizyjnych, np.: przy kręceniu wiadomości. Później zaadaptowano je na potrzeby studia fotograficznego.
Korzystanie z cykloramy sprawia, że prace wykonywane w studio mogą wejść na wyższy poziom. Każdy profesjonalny fotograf szybko dostrzega zalety korzystania z cykloramy. Dzięki jej konstrukcji, łatwo o zmianę kąta wykonywania zdjęć, bez konieczności zmiany ustawienia świateł. Do tego daje ogromne możliwości w zakresie manipulacji cieniami i tłem fotografii. Pozwala na fotografowanie kilku osób naraz, dzięki czemu sprawdza się np. przy sesjach rodzinnych czy sportowych. Oprócz większej przestrzeni, cyklorama, pozwala także na większe odejście/odstęp fotografowanego obiektu od ściany. Daje nam to dodatkowe możliwości jak uzyskanie tła w kolorze białym, szarym lub czarnym. Zaś gdy oświetlimy ją równomiernie możemy uzyskać efekt nieskończoności za modelem. Cyklorama daje wiele kreatywnych możliwości na zabawę ze światłem, kolorem i cieniem.
Jest bardzo przydatna w fotografii katalogowej, modowej, przy produkcjach e-commerce, ponieważ dzięki temu, że pozwala nam uzyskać jednolite gładkie tło, ładnie eksponuje fotografowany obiekt, modela czy produkty. Ponadto wykorzystywana jest również do fotografowania dużych obiektów, np.: samochodów – choć w naszym przypadku na razie jeszcze nie jest to możliwe 🙂

© 2019 CYKLO Studio Fotograficzne• Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Agencja Reklamowa Fiodesign

error: Content is protected !!